Ankara En İyi Boşanma Avukatı

ankara en iyi bosanma avukatı tavsiye

Taraflar haklı olarak hak kaybı yaşanmaması adına Ankara En İyi Boşanma Avukatı tavsiye ve danışmanlık almak istemektedir. Ancak tavsiye ile değerlendirmek yanlıştır. Ancak ve ancak iş etiğine ve aile kurumunun değerlerine saygı gösteren bir avukat ile çalışmanızda fayda vardır. Bununla birlikte Ankara boşanma avukatı Ankara ilinde boşanma davalarına ilişkin hukuki süreçleri yürüterek müvekkillerine danışmanlık hizmeti vermektedir.

Medeni kanun uyarınca çiftler evlilik birliğini beraber yürütmek zorundadır. Ancak bu birlik ve yükümlülükler yerine getirilmediği durumda boşanma çözümdür. Boşanma nedir ve kaça ayrılmaktadır.

Boşanma: Çiftin evliliğinin mahkeme kararınca yasal olarak sona ermesidir. Eşler evlilik birliğini sağlayamadığı durumlarda bu yola başvurmalı ve bir dava açmak sureti ile boşanma talep etmelidir.

Çekişmeli Boşanma ve Anlaşmalı Boşanma olarak ikiye ayrılır.

Ankara En iyi Boşanma Avukatı Çekişmeli Boşanma Davaları

Çekişmeli boşanma davasında ortak bir karar yerine tek taraflı şekilde dava açılır. Eğer ki taraflar boşanmak için karşılıkla anlaşmaya yanaşmazsa bu durum çekişmeli boşanma davasına dönüşür. Dava aile mahkemesinde görülür. Davacı tek taraflı olarak boşanma davası dilekçesini, ankara boşanma avukatı ile beraber aile mahkemesine sunar. Bu tip durumlarda davanın nasıl başlatılacağı ve nasıl yürütüleceği gibi hususlar önemlidir. İşlemlerin hızlı ve doğru bir şekilde ilerlemesi için deneyimli bir boşanma avukatına danışılmalıdır. Talepleriniz, maddi ve manevi haklarınız ve davanın sizin istediğiniz şekilde için deneyimli bir boşanma avukatı çok önemlidir. Bu yüzden Ankara Boşanma Avukatı Özge İrem Aksu olarak tavsiye ve desteklerim sizinle olacaktır.

Ankara Boşanma Avukatı Anlaşmalı Boşanma

ankara en iyi bosanma avukatı anlasmali bosanma
Ankara en iyi boşanma avukatı anlasmali bosanma

Tarafların aralarında uzlaşmaya vararak boşanma yoluna gittikleri ve boşanma sürecini başlattıkları davadır. Ancak anlaşmalı boşanmada koşulan şart, çiftin en az bir (1) yıl evli olmasıdır. Eğer çift anlaşmalı boşanma yoluna giderse, mahkeme tarafınca beklenen, çiftin nafaka, velayet, tazminat vb konularda çiftin anlaşma sağlamış olmasıdır. Bu tip davalar da çekişmeli boşanma davaları gibi aile mahkemesinde görülmektedir. Bununla birlikte anlaşmalı boşanma davaları da deneyimli bir boşanma avukatı aracılığı ile yürütülmelidir.

Kanunen Boşanma Sebepleri

  • Evlilik birliğinin temelden sarsılması: Çiftin arasında çözülemeyecek bir problem ya da diğer bir tarafından çözmeye yanaşmadığı bir problem olmasıdır.
  • Eşlerin Anlaşması: Anlaşmalı boşanma diğer boşanma davalarına göre çok daha kısa süren ve tek celsede sonuçlanan dava türüdür.
  • Ortak Hayatın Yeniden Kurulamaması: Ortak hayatın yeniden kurulamadığı durumlarda kanunen boşanma sebeplerinden birisidir.

Özel Boşanma Sebepleri

  • Zina
  • Haysiyetsiz yaşam sürme ve küçük düşürücü suç işleme
  • Hayata kast, Kötü davranış
  • Psikolojik ya da fiziksel şiddet
  • Terk

Boşanma Davası Ne Kadar Sürer?

Tarafların doğru bir yol ve hızlı bir sonuca ulaşmak için boşanma avukatına ihtiyaçları vardır. Anlaşmalı boşanma yoluna giderek tek celse de boşanma sağlamak isteyen taraflar mahkeme süreçlerini 2 hafta ila 1 ay arası bekleyebilmektedir. Eğer ki taraflar bu konuda uzlaşamadılar ise aradaki anlaşmazlıkların giderilmesi adına, dava ertelemesi 9 aya kadar uzayabilmektedir.

Boşanma Avukatı Neden Önemlidir?

Davanın başlangıcından, takip sürecine kadar deneyimli ve profesyonel bir yardım alınmalıdır. Bu sayede danışan, yanlış yönlendirilmeler sonucu oluşabilecek, maddi manevi zarar ve zaman kaybından kurtulmuş olacaktır. Ankara boşanma avukatı olarak sizlere her zaman destek olmak isterim.